FBI’ın en çok arananlar listesinde yer alan cinayet zanlısı Meksika’da yakalandı

FBI'ın en çok arananlar listesinde yer alan cinayet zanlısı Meksika'da yakalandı

FBI’ın en çok arananlar listesinde yer alan ve başına 1 milyon dolar ödül koyulan cinayet zanlısı Jose Rodolfo Villarreal-Hernandez’in Meksika’da yakalandığı bildirildi.

FBI‘ın en çok arananlar listesinde yer alan ve bir cinayet planına karıştığı iddiasıyla aranan Jose Rodolfo Villarreal-Hernandez‘in Meksika‘da yakalandığı bildirildi.

Meksikalı savcıların bildirdiğine göre, Villarreal-Hernandez, Mexico City’de tutuklandı. 

Univision Dallas-Forth Worth, Villarreal-Hernandez’in Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol) ve Meksika’daki diğer kolluk kuvvetlerinin de dahil olduğu bir operasyonla gözaltına alındığını duyurdu.

“El Gato” olarak da bilinen Villarreal-Hernandez, ABD federal makamlarına göre Mayıs 2013’te 43 yaşındaki Teksaslı bir adamın öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla aranıyordu.

FBI’a göre, Villarreal-Hernandez’in Meksika’daki Beltran Leyva uyuşturucu izleme çetesinde liderlik pozisyonunda olduğu iddia ediliyor. FBI, Villarreal-Hernandez’in yakalanmasını sağlayacak bilgi için başına 1 milyon dolar ödül teklif ediyordu.

NBC 5 DFW’ye göre Villarreal-Hernandez, eşiyle alışveriş yaparken vurularak öldürülen avukat Juan Jesus Guerrero Chapa’nın öldürülmesine imza attığından şüphelenilmesinin ardından Fort Worth’ta federal suçlamalarla itham edildi.  

FBI, Villarreal-Hernandez’in kurbanı öldürmek istemesine “kişisel bir kinin yol açtığını” savundu.

Önceki HaberABD’de gençlerin pornografi sitelerine erişmesini yasaklayan bir yasa çıkarıldı
Sonraki HaberArjantinli yıldız Sergio Agüero’dan geri dönüş kararı