Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaGündemEURO 2024'teki rakibimizden Arda Güler'e övgü!

EURO 2024’teki rakibimizden Arda Güler’e övgü!

EURO2024’te aynı grupta yer aldığımız Portekiz’in teknik direktörü Roberto Martinez, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Portekiz Teknik Direktörü Roberto Martinez yaptığı açıklamada, “Türkiye, grubunu Hırvatistan ve Galler’in önünde lider bitiren, genç ve bireysel yeteneklere sahip çok iyi bir takım. Bizim gücümüz soyunma odasında yatıyor. Bizim için bir sonraki önemli adımlar mart ayındaki antrenman kampı, sonra oyuncu listesi ve ardından mükemmel bir hazırlık kampı. Çok iyi sonuçlar elde ettik ama bu sonuçların turnuvada bir anlamı olmayacak. Her üç maça da hazır olmalıyız” dedi.

Bir muhabirin, “Almanya’da Türkiye ev sahibi gibi olacak” sözleri üzerine Roberto Martinez, “Evet durum böyle. Ben bununla ilgili bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Roberto Martinez

“HERHANGİ BİR TAKIM İÇİN ÇOK TEHLİKELİLER”

Roberto Martinez, “Modern futbolda taktiksel olarak esnek olmak zorundasınız. Hazırlıklı olmak için daha fazla çözüme ihtiyacımız var. Play-off’un galibi sürpriz olabilir. Lüksemburg gibi iyi tanıdığımız bir takım ya da çok rekabetçi olan Yunanistan olabilir” diye konuştu.

Arda Güler ile ilgili de konuşan Martinez, “Türkiye’nin hocası Montella, son derece akıllı bir şekilde genç yetenekleri takıma kazandırmaya çalışıyor. Tıpkı Arda Güler gibi. Arda, Real Madrid’de çok önemli bir oyuncu olacaktır. Türklerin genç yeteneklerinin olduğunu biliyoruz. Herhangi bir takım için çok tehlikeliler” açıklamasını yaptı.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar