Eski imam Ali Çamlı Kayserispor’un başkanı oldu

Eski imam Ali Çamlı Kayserispor'un başkanı oldu

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’un olağanüstü genel kuruluna tek aday giren eski imam Ali Çamlı yeni başkan oldu.

Yukatel Kayserispor Kulübü’nün seçimli olağan genel kurulunda tek aday olan Hunat Camii eski imamı Ali Çamlı, Kayserispor’un yeni başkanı oldu.

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi”nde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da Kayserispor’un 795 milyon TL borcu olduğu açıklandı.

Kongreye, Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve çok sayıda davetli katıldı. Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın yönetiminde Asbaşkanlık görevi yapan Ali Çamlı, olağanüstü genel kurulda aday olduğunu açıkladı.

Çamlı, “Bu bir bayrak yarışıdır. Bu şehre olan borcumuzun gereğidir. İşimizin zor olduğu kadar şerefli olduğunu biliyoruz. Dışarıdan gazel okumak kolay. Kayseripor bizim için çok kıymetli. Birbirimize saygı duymaya devam edeceğiz. Kulübü borçsuz hale getirmek için çaba harcayacağız. Bu şehrin kapıcılığını bile şeref kabul ederim ki Kayserispor başkanlığını seve seve kabul ederim” diye konuştu.

“YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY KALMADI”

Tek liste ile girilen olağanüstü genel kurulda Ali Çamlı ve yönetimi göreve getirildi. Yönetim kurulu asil üyeliğine; Ali Çamlı, Hüseyin Beyhan, Nurettin Açıkalın, Tufan Koç, Batuhan Samet Koç, Yücel Şahin, Erol Çetin, Veysel Serdar, Yusuf Kaan Özdemir, İlyas Yıldırım ve Etem Mezgitli seçildi. Yönetim kurulu yedek üyeler ise Ahmet Solak Mehmet Baykan, Mehmet Yay, Cihan Şahin, Onur Gülener, Fatih İşçi, İsmail Eğin, Süleyman Akın, Seyit Mutier, Mustafa Altun ve Savaş Balıkkuşu olarak belirlendi.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Arabam.com Konyaspor’a 2-1 mağlup oldukları maçın ardından yatığı açıklamada, “Bu kulüp yaşasın diye elimden gelen bütün imkanları sundum ama artık gelinen bu noktada benim kulüp için yapabileceğim çok bir şey kalmadı” sözlerini kullanmış ve ardından olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı.

Önceki HaberMilli tenisçi Altuğ Çelikbilek: ‘Hedefim ilk 100’
Sonraki Haber‘Zaman Yolcusu’nun son paylaşımı merak uyandırdı: ‘Güvende kalın ve dikkatli olun’