Eski Galatasaraylı futbolcu Lukas Podolski’den konteyner kampanyasına bağış

Eski Galatasaraylı futbolcu Lukas Podolski'den konteyner kampanyasına bağış

Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen eski Alman futbolcu Lukas Podolski, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde zarar gören yurttaşlar için bağış yaptığını açıkladı.

Galatasaray’ın eski futbolcusu Lukas Podolski, ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından depremzedeler için harekete geçti.

Eski Alman futbolcu, depremzeler için yapılacak konteyner kent için ilk etapta 2 Milyon TL‘lik bağışta bulunacağını söyledi.

Lukas Podolski

Podolski’nin Instagram hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Türkiye’deki trajik haberi aldığımda tam anlamıyla bir şok yaşadım. Bu ülkede kendimi hep evimde hissettim, dolayısıyla bu felaketten sanki kendimden bir parçayı yitirmiş gibi etkilendim.

Yürek burkan bu felaketin ardından ailesini, yakınlarını ve arkadaşlarını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Bu zor zamanda kalbim sizlerle birlikte. Çok yakın bir tarihte, depremin vurduğu coğrafyayı ziyaret etme şansı bulmuştum. Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi eşsiz güzellikleri beni büyülemişti. Depremden etkilenen, orada evlerini ve sevdiklerini kaybeden insanlar için çok üzgünüm.

Uzun bir süreç olacak biliyorum; ama şu an evi olmayan ve yeni bir hayat kurmaya çalışan insanlar için 2 milyon TL bağışlayarak ilk etapta hep birlikte konteyner evlerini hazır hâle getirmeye yardım etmek istiyorum. Umarım ilk hedefimiz olan 500 konteyner eve en kısa sürede ulaşabiliriz. Türk insanı için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya hazır olacağım.

Yalnız olmadığınızı, kardeşiniz Poldi’nin sizin için burada olduğunu ve her zaman yanınızda bulunacağını bilmenizi istiyorum.”

Önceki Haberİtalya kuraklık milyonlarca insanı susuz bırakabilir
Sonraki HaberAlperen Şengün’e büyük övgü: ‘Nasıl biri olduğunu gösterdi’