Emine Erdoğan, Ukraynalı yetim çocuklarla buluştu

Emine Erdoğan, Ukraynalı yetim çocuklarla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi Olena Zelenska’yla 2 Ekim’de İstanbul’daki görüşmesinde mutabık kalınan tahliyenin ilk adımı olarak Odesa Soneçko Çocuk Evi’nden Ankara’ya getirilen yetim çocuklar ve bakıcılarını, misafir edildikleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı çocuk evinde ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile ve Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ın eşlik ettiği ziyarette Erdoğan, aralarında özel gereksinimlilerin de bulunduğu, en küçüğü 10 aylık olan çocukların rehabilitasyon süreci hakkında yetkililerden bilgi aldı. Çocuklara oyuncak hediye eden Erdoğan, sağlık sorunları bulunan bir çocuğun da tedavi ihtiyaçlarıyla ilgili yapılabilecekleri yetkililerle görüştü.

Emine Erdoğan, Ukraynalı yetim çocuklarla buluştu

‘Emanetin bizde’ mesajı

Erdoğan, açıklamasında Bakanlık yetkilileri ve Ukrayna’dan onlara eşlik eden bakıcılarıyla birlikte çocukların emin ellerde ve mutlu olduklarını belirterek, “Dileğim savaşın en kısa zamanda bitmesi, oradaki yaraların sarılması ve herkesin yuvasına güvenle dönebilmesi” dedi. “Olena Zelenska’ya da selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum. Gözü arkada kalmasın, emaneti bizde” mesajını gönderen Erdoğan, barışın tesisi konusunda tüm ülkelere sorumluluk düştüğünü vurguladı. 

 

Önceki HaberDeve gribi, zatürre ve böbrek yetmezliğine neden oluyor
Sonraki HaberErgenlik çağındaki çocukların yüzde 3’ü skolyoz hastası