Ana SayfaMagazinEce Seçkin: Çizgiyi aştı yorumlar, midem bulandı!

Ece Seçkin: Çizgiyi aştı yorumlar, midem bulandı!

Gerek sahne şovları gerek sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiren Ece Seçkin, önceki gün Bebek’te aracını beklerken görüntülendi. Ayaküstü muhabirlerin sorularını yanıtlayan Seçkin, gündemden düşmeyen sahne kostümleri tartışmasıyla ilgili konuştu.

Geçtiğimiz aylarda Etiler’de görüntülenen türkücü İzzet Yıldızhan, Gülşen ve Hadise’nin sahne kostümlerinin çok konuşulmasıyla ilgili yöneltilen soruya verdiği cevapla gündemden düşmeyen ‘sahne kostümleri’ tartışmasının fitilini ateşlemişti. Ünlü isim, şu ifadeleri kullanmıştı:

Her sanatçının yaşam biçimi var saygı duyarım ama şu da bilinmeli ki burası Türkiye! Herkes bu topluma göre yaşamalı. Külotla da çıkmasınlar bir zahmet. Ben demiyorum ki peçe ile çıksın. Ama sahne adabı denilen bir şey var. Herkes ekranları başında çocuğuyla birlikte izliyor bu sahneleri. Ben ekranlarda böyle şeyler görmek istemiyorum. Biz nispeten de olsa örf adetlerimize dikkat ediyoruz. Ve dikkat de etmeliyiz.

Yıldızhan’ın bu sözleri, kimileri tarafından tepki alırken, kimileri tarafından da doğru bulunmuş; sahne kostümleri tartışmasına Hande Yener, Gonca Vuslateri, Gülşen, Işın Karaca ve Alişan gibi birçok ünlü dahil olmuştu.

Ece Seçkin: Çizgiyi aştı yorumlar, midem bulandı

“HİÇ KİMSEYE BİR ŞEY DEMEK DÜŞMEZ”

Geçtiğimiz günlerde muhabirlerle sohbet eden Alişan, Gülşen’in sahne kıyafetleri ve son konserinde bir görevlinin omuzlarına çıkıp, şarkı söylemesi hakkında ne düşündüğüyle ilgili sorulunca, “Ben o işlere hiç girmek istemiyorum. Burası demokratik bir ülke. Herkes istediği gibi giyinip istediği şarkıyı söyleyebilir. Sonuçta önemli olan ne olursa olsun sahneye çıkıp doldurması. Hayranları onu yadırgamıyor, eşi yadırgamıyor. O yüzden hiç kimseye bir şey demek düşmez” cevabını vermişti.

“GÜZEL BİR İŞ BİRLİĞİ OLDU”

Tüm bu tartışmaların ardından şarkıcı Ece Seçkin, Bebek’te aracını beklerken objektiflere takıldı. Basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyi ihmal etmeyen Seçkin, rol aldığı son reklam filminden alacağı ücret ile ilgili haberleri hatırlatan gazetecilere, “Güzel bir iş birliği oldu benim için. Reklam teklifi geldikten sonra beni en çok heyecanlandıran kısmı reklamın müziğinin sözünü ve bestesini kendim hazırlayacak olmamdı” açıklamasını yaptı.

Kadıköy sokaklarına indi!

Muhabirlerin, “Ece Hanım hazır mobilya reklamında oynamışken evi yenilettiniz mi?” sorusuna başarılı şarkıcı, “Evi yenileteceğim ama anlaşma yaptığım mobilya firmasına değil, bunu kendim yapacağım. Ben utanırım öyle şeyler istemekten, ama sağ olsunlar beni çok şımartıyorlar ve bir dediğim iki olmuyor” cevabını verdi.

Amacının Hülya Avşar’ın reklam yüzü olduğu mobilya firmasındaki rekorunu geçmek olduğunu söyleyen Seçkin, gülerek firma ile uzun soluklu bir iş birliği hedeflediğini söyledi.

“2 MİLYONDAN AZ”

Ünlü isim, reklam filmi anlaşmasından aldığı rakamın ısrarla sorulması üzerine, “Fiyat ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz ama 1 milyondan fazla, 2 milyondan az” demekle yetindi.

Yaz aylarında kendisini yoğun bir konser temposunun beklediğini de söyleyen güzel şarkıcı, “İnanılmaz bir konser tempom başlıyor. Buraya da kıyafet provası için geldim ve bu sene elbise yetiştiremeyeceğim çok şükür” dedi.

Ece Seçkin: Çizgiyi aştı yorumlar, midem bulandı

“ÇAĞRI BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

30 yaşındaki Seçkin, elindeki çiçeklerin sorulması üzerine, “Çiçeklerim Çağrı’dan geldi. Terziye çiçek yolluyor adam. Çağrı (Terlemez) kulise, terziye, gittiğim her yere çiçek yollar. Çok mutlu ediyor beni” şeklinde konuştu.

Yaz için tatil planının olduğunu da söyleyen ünlü isim, “2-3 gün de olsa tatil planım var. Yalnız Çağrı’nın korkulu rüyası oldunuz. ‘Göbeğimi çekerler’ diye suya girip, çıkar çıkmaz üstünü giyiyor ama sayenizde spora başladı. Teşekkür ediyorum size” açıklamasını yaptı.

Karadağ tatilinin sebebi belli oldu!

“KONU ARTIK DEĞİŞİK YERLERE GİTMEYE BAŞLADI!”

Son zamanlarda gündemden düşmeyen sahne kostümleriyle ilgili konuşan Ece Seçkin, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Alişan’ın haberini okudum. Çok doğru söylemiş. Burası demokratik bir ülke, herkes istediğini giyebilir. O kadar uzun zamandır bunu konuşuyoruz ki artık konu değişik yerlere gitmeye başladı. Ben de dekolte giyiyorum, giyeni de destekliyorum. Çizgiyi aştı yorumlar, midem bulandı. Eleştiren kişilere de saygı duyuyorum. Bu konunun özeti şu; kim ne giyiyorsa giysin, kim kimin konserine gitmek istiyorsa gitsin. Kimseye zorla bir şey izletmiyoruz.

Muhabirlerin, “Dekolteyi eleştiren kişiler ile aynı projede yer alır mısınız?” sorusuna ise şarkıcı, “Neden almayayım! Politik olmak için söylemiyorum bunu. Onun görüşüne de saygı duyuyorum, ama ‘et parçası’ falan bunlar çok ayıp, çok tatsız ve çok talihsiz açıklamalar” yanıtını verdi.

Seçkin, Ozan Çolakoğlu bitirirse yeni şarkısı olacağını da söyleyerek, “Görürseniz benden selam söyleyin” dedikten sonra basın mensuplarına teşekkür etti.

Ece Seçkin: Çizgiyi aştı yorumlar, midem bulandı

NE OLMUŞTU?

Işın Karaca, geçtiğimiz günlerde sahne kostümleriyle ilgili tartışmada kullandığı ifadelerle gündeme gelmişti. Şarkıcı, “Ben bir kuyuya taş attım altı hafta önce; benim bir şey yapmama gerek kalmadı, herkes bir şey yaptı. Şunu söylemek istiyorum, bizim örf ve adetlerimiz var. Ben de sahneye çıkıyorum, dekolte giyiyorum. Bunun sadece bir dozajı olduğunu söyledim. Kim ne isterse onu giysin ama çocuklarımız var. Saçma sapan şeyler, artık bunlar mide bulandırıyor. Yani Aleyna İngilizce şarkı söyledi, en iyi dil edebiyatla söyle bunu. Ben çok iyi biliyorum, ben de dil edebiyat mezunuyum. Bizim büyüklerden öğrendiğimiz bu değildi. Ben Sezen Aksu, Ajda Pekkan öğrencisiyim, böyle şeyler görmedik. Sanatçı topluma yön verendir” diye konuşmuştu.

Karaca, “Bir kesim de bunu kadına şiddet olarak görüyor, sizin söylemlerinizi” sözlerine ise, şu sözlerle cevap verdi:

“Kadının eti bu kadar mı ucuz? Hiçbir kadının eti bu kadar ucuz değil. Kadınlık ve çocuklar için bu kadar mücadele eden kim var hâlâ ülkemizde? Kendi torununu istismar eden insanlar görüyoruz, çok çirkin ve çok canımızı yakan konular. Ve elimiz kolumuz da bağlı bu konularda…”

Şarkıcı Yeliz'den Işın Karaca'nın sözlerine tepki

'Hiçbir sıfatın kölesi değilim!'

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM