Ana SayfaSporDimitris Itoudis: İyi efor sarfettik

Dimitris Itoudis: İyi efor sarfettik

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, Panathinaikos karşısında alınan galibiyeti değerlendirdi.

THY Avrupa Ligi’nin 8. haftasında Panathinaikos’u 107-77 yenen Fenerbahçe Beko’nun Başantrenörü Dimitris Itoudis, “İstediğimiz noktada değiliz henüz ama gelişim gösterdiğimiz de net.” dedi.

Ülker ve Spor Etkinlik Salonu’nda maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Itoudis, oyuncularını tebrik ederken, maça yoğun ilgi gösteren taraftara da teşekkür etti.

Rakibe saygı göstererek sahaya çıktıklarını belirten deneyimli antrenör, “İyi efor sarf ettik. Daha iyi bir duruma gelmiş olan rakip, iyi sayı üretebilen bir takımdı. Biz de durdurmaya çalışıyorduk. İlk çeyrekte iyi değildik, 25 sayıya izin verdik ama diğer çeyreklerde toparlayıp sayı ürettik, daha fazla sayı bulabildik.” dedi.

Çok derin bir kadroya sahip olduklarını ve bazı maçlarda oynamayan oyuncuların da bu maçta süre aldığını aktaran Itoudis, “Doğru yoldayız, yolun başındayız, bazı şeyleri inşa ediyoruz. Benim için de özel bir maçtı. Panathinaikos’ta 13 yılım geçti. Orada benimle birlikte olan eski dostları burada görmek güzeldi.” diye konuştu.

Lig başlarken antrenör ve takım yeni olduğu için temkinli konuştuğu hatırlatılan ve Avrupa Ligi’nde liderliğe devam eden takımının geldiği durum sorulan Yunan antrenör, şunları söyledi:

“Gelişim gösterdiğimiz gayet açık ve net. Bunun için herkesin sarf edilen efora teşekkür etmesi gerekiyor. 8 maç oynadık, maç maç gidiyoruz, önümüzdeki Tofaş maçına bakıyorum artık. Daha çok maç var önümüzde. Takımda oynayan var oynamayan var, dengeyi sağlamak gerekiyor. Gelişmemizin en büyük sebeplerinden birisi oyuncuların mutlu olması, motive olması. İstediğimiz noktada değiliz henüz ama gelişim gösterdiğimiz de net.”

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM