Ana SayfaMagazinDefne Yalnız: Cüneyt Gökçer tiyatrodan attı!

Defne Yalnız: Cüneyt Gökçer tiyatrodan attı!

Armağan Çağlayan’ın Youtube’da yayınlanan ‘Dur Bi Dinle’ serisinin bu haftaki konuğu Defne Yalnız oldu. 1973-2003 yılları arasında ‘Kaynanalar’ dizisinde rol alan oyuncu, “Devlet televizyonunun ilk kadın şöhreti benim” dedi.

‘Kaynanalar’ dizisinde 30 yıl boyunca ‘Döndü’ karakterine hayat veren Defne Yalnız, şöhreti nedeniyle nasıl cezalandırıldığını anlattı.

73 yaşındaki sanatçı, şu açıklamayı yaptı:

Tekin Akmansoy ile 1976’da, İzmir Fuarı’nda sahneye çıktım. Kontratımda yazılı; başka iş yapacaksam izin almalıyım. Ben o dilekçeyi verdim ama hayatımın hatasını yaptım. Cevabını almadan sahneye çıktım. ‘İşi derhal bırakın, geri dönün’ diye bir yazı geldi kulise. Ee nasıl döneyim? Fuardan bir aylık parayı almışım, o benim bir senelik tiyatro maaşım. Ne savunma istediler, ne herhangi bir soruşturma açtılar. Bir hafta sonra görevden aldılar. Nedeni çok basit. Hürriyet gazetesinde iki günde bir, birinci sayfada mutlaka haberim çıkardı. Şöhretin kıskanma olduğunu ve cezalandırma yöntemi olduğunu düşünüyorum. 1975 yılında eşimi kaybetmişim. Tek başıma dul bir kadın olarak ayakta durmaya çalışıyorum. Mesleğim bu benim ve iyi, disiplinli bir oyuncuyum. Sen birden beş parasız bu insanı sokağa at! Birçok oyuncu, şöhret olduğum için devlet tiyatrosundan istifa ettimi zanneder. Öyle değildir beni Cüneyt Gökçer tiyatrodan atmıştır.

Defne Yalnız, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sınavlarını kazanmış, burada Cüneyt Gökçer ve Mahir Canova hocalığını yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM