Ana SayfaMagazinCZN Burak: Aylık gelirim 30 bin TL değil!

CZN Burak: Aylık gelirim 30 bin TL değil!

Kamuoyonda ‘CZN Burak’ olarak tanınan Muhammed Burak Özdemir’in, geçtiğimiz ay babası İsmail Özdemir ile birlikte yargılandığı ‘imar kirliliği’ davasında, “Aylık kazancım 30 bin TL” şeklindeki sözleri çok konuşulmuştu. Mahkemede kimlik sorgusundaki beyanı ile gündem olan ünlü işletmeci, aylık gelir eleştirileri hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Muhammed Burak Özdemir’in, babası İsmail Özdemir ile birlikte bir restoranının kış bahçesinde yaptığı düzenleme gerekçesiyle ‘İmar Kirliliğine neden olmak’ suçundan yargılandıkları davada karar verilmişti. İstanbul 34. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan CZN Burak ile avukatları katıldı. Burak Özdemir’in annesi Didem Bozbura da duruşmayı izleyiciler bölümünden takip etmişti.

“AYLIK KAZANCIM 30 BİN TL”

Sanık Muhammed Burak Özdemir, kimlik sorgusunda, işletmeci olduğunu ve aylık gelirinin 30 bin TL olduğunu belirtmişti. Eğitim durumu için “Üniversite devam” diyen CZN Burak, istinafın bozma ilamına uyulmasını talep etmişti.

'Nusret ve CZN Burak çamur satıyor'

DAVA DÜŞTÜ!

Mahkeme, dava konusu yerin ön görünüm bölgesinin dışında kalması ve sadece etkilenme bölgesinde yer almasını dikkate alarak, ilgili kanunlara göre sanıkların eylemlerinin suç kapsamına girmediğini bildirmişti. Dava konusu işletmenin eski haline getirilmesini de dikkate alan mahkeme, sanıklar hakkında ayrı ayrı düşme kararı vermişti.

CZN Burak: Aylık gelirim 30 bin TL değil

BİRİNİN HAKKINI YİYECEK EN SON KİŞİYİM”

Aylık kazancı ile gündeme gelen 26 yaşındaki işletmeci, 41 milyondan fazla takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından şu paylaşımı yapmıştı:

Herkesin kazancı kendini ilgilendirir. Beni yakınen tanıyan herkes babamla çalıştığımı bilir. Birinin hakkını yiyecek en son kişiyim. Beni kimse kendisiyle karıştırmasın.

CZN Burak: Aylık gelirim 30 bin TL değil

“30 TL TL RESMİ OLARAK BABAMIN YANINDAKİ GELİRİM”

Muhammed Burak Özdemir, davadan yaklaşık üç hafta sonra Oğuzhan Uğur’un YouTube’da yayınlanan programına konuk oldu ve aylık gelir sözlerine açıklık getirdi.

İnsanlar babamın 40 yıllık bir iş insanı olduğunu bilmiyor. Baba ile oğul ilişkisi, patronla işçi ilişkisinden daha ötedir. Babama ‘Artık eskisi gibi olmayacak, hayatımda daha çok iyileştirme istiyorum’ dedim. Babamdan aldığım para belli. Aylık gelirim 30 bin TL değil. 30 bin TL resmi olarak babamın yanındaki gelirim. Geri kalan her şey babamla beni ilgilendirir.

CZN Burak, Umre'ye gitti

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM