Salı, Eylül 26, 2023
Google search engine
Ana SayfaGündemCHP'den istifa eden Abdüllatif Şener'in skandal açıklamalarına tepki yağdı: 'İhanet hep içeriden...

CHP’den istifa eden Abdüllatif Şener’in skandal açıklamalarına tepki yağdı: ‘İhanet hep içeriden gelir…’

Son dönemlerde CHP Genel Merkezi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert şekilde eleştiren Abdüllatif Şener, 5 yıldır siyaset yaptığı partiden istifa ettiğini söyledi.

Şener, 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunu ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan‘a, 28 Mayıs’taki ikinci tur seçimlerinde ise geçersiz oy kullandığını söyledi.

İKİ TURDA DA KILIÇDAROĞLU’NA OY VERMEMİŞ

“Seçimlerin 2. turundan kime oy verdiniz?” sorusuna Şener, “1. turda Sinan Oğan’a oy verdim. 2. turda ise geçersiz oy kullandım. Milletvekili değildim ve oyumu böyle kullandım. Oy sandığına giderken milletvekili değildim” yanıtını verdi.

Halk TV yayınına katılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben Kılıçdaroğlu’nu yıllarca bu yüzden eleştiriyorum. Sizin gibi badem bıyıklılara güvenerek siyaset yapmaya çalıştı” dedi.

Öte yandan Abdüllatif Şener ile Fikret Bila arasında geçen diyalog da sosyal medyaya damga vurdu.

Bila’nın “Aday olsaydınız CHP’ye oy verecek miydiniz?” sorununa; Şener, “Bu söylediğiniz şeyler kimseyi hiçbir neticeye ulaştırmaz” karşılığını verdi.

Bila ise bunun üzerine “Sizin nasıl bir siyasetçi olduğunuzu ortaya koyar” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Şener’in açıklamaları kısa sürede siyaset gündeminin ilk sıralarına yükseldi. Aralarına gazeteci, siyasetçi gibi isimlerin de dahil olduğu yüzlerce sosyal medya kullanıcısı, Twitter’dan yaptıkları paylaşımlarla Şener’e tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları…

En Son Okunanlar
- Advertisment -
Google search engine

En Çok Okunanlar