Ana SayfaMagazinBanu Alkan: Ben bir kraliçeyim, asla yaşlanmıyorum!

Banu Alkan: Ben bir kraliçeyim, asla yaşlanmıyorum!

Şimdilerde ‘Beyaz Orkide’ isimli parçasının nakaratındaki sesin kendisine ait olduğunu söyleyen Nicole Peachey ile davalık olan Banu Alkan, önceki gün bir güzellik merkezindeki bakım ürününü tanıtmak için kamera karşısına geçti. Çok konuşulacak açıklamalarda bulunan ‘Afrodit’ lakaplı şarkıcı ve oyuncu, “Asla yaşlanmıyorum” sözleriyle dikkat çekti.

UMUT ÜNVER / MİLLİYET
Banu Alkan’ın seslendirdiği ‘Beyaz Orkide’ isimli şarkının nakaratındaki sesin kendisine ait olduğunu söyleyen Nicole Peachey (Nicole Rona), geçtiğimiz günlerde ünlü sanatçıdan şikayetçi oldu. Peachey, avukatı aracılığıyla Fikri Sınai Haklar Soruşturma Bürosu’na verdiği dilekçede, 9 yıl önce deneme ses okuması yaptığını belirtti. Ancak bu kaydın izni dışında üzerine okuma yapılarak Banu Alkan tarafından ‘Beyaz Orkide’ ismindeki şarkı ile piyasaya sürüldüğünü iddia etti.

“KENDİ SESİYMİŞ GİBİ PLAYBACK YAPTI”

Peachey’in avukatı İlyas Geyik, savcılığa verdiği dilekçede, “Kamuoyunca ‘Afrodit’ lakabıyla, sinemada ise Banu Alkan ismiyle bilinen maruf sanatçı kanserlerde, televizyon kanallarında ve özel gecelerde söylediği eserde nakarat ve özel okuma kısmı müvekkilime ait sesi izinsiz olarak kullanarak kendi sesiymiş gibi seslendirmekte ve playback yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

Banu Alkan: Ben bir kraliçeyim, asla yaşlanmıyorum

BİLİRKİŞİ: SES BANU ALKAN’A AİT DEĞİL

Şikayetin ardından başlatılan soruşturma kapsamında ilk olarak söz konusu şarkı, müzik bilirkişisine gönderildi. Bilirkişiden gelen rapora göre Beyaz Orkide isimli şarkının, “Beyaz beyaz orkidem deli miyim sanki ben aşkından alev alev yanıyorum orkidem” sözlerinin geçtiği nakarat bölümünde sesin Banu Alkan’a ait olmadığı tespit edildi. Ancak raporda söz konusu sesin müştekiye ait olup olmadığının ispat edilmesi için müşteki tarafından yapılan ses kaydına ihtiyaç olduğuna değinildi.

Raporun ardından bu kez müşteki Nicole Peachey’in ses kaydı alınarak şarkı yeniden bilirkişiye gönderildi. Gelen ikinci raporda da şarkının nakarat kısmındaki sesin Nicole Peachey’e ait olduğu tespit edildi.

Banu Alkan: Sevgilim dünyanın en zengin iş adamlarından biri!

5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Alınan raporların ardından Banu Alkan hakkında ‘Manevi veya mali haklara tecavüz’ suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Banu Alkan’ın ikamet adresinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olduğu, polis tarafından ifadesinin alınması için arandığı ancak kendisinin ifade vermek için gelmediği belirtildi.

“YILLARCA KENDİME BAKTIM”

Tüm bunların ardından Bir dönem Yeşilcam’ın en güzel kadın oyuncularından bir olan Banu Alkan, önceki gün bir güzellik merkezindeki bakım ürünü için kamera karşısına geçti. Basın mensuplarıyla da bir araya gelen Alkan, yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Banu Alkan: Ben bir kraliçeyim, asla yaşlanmıyorum

“Ben bir kraliçeyim, asla yaşlanmıyorum” ifadelerini kullanan ünlü isim, sözlerine şöyle devam etti:

Güzellik deyince akla Banu Alkan’ın vücudu gelir. Ben yıllarca hijyenik bir şekilde kendime baktım, o yüzden hala çok güzelim.

“BEN DE ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Nicole Peachy’nin kendisinden şikayetçi olduğu da hatırlatılan 64 yaşındaki şarkıcı, “Ben de şikayetçi oldum. Söz ve müzik bana ait, mükemmel bir şarkı. Bakalım göreceğiz” cevabını verdi.

'Dünyada ağlayacağım tek adam!'

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM