Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaGündemBalkondan ‘düşerek’ ölmüştü: Birlikte olduğu erkeğe indirimsiz müebbet hapsi verildi!

Balkondan ‘düşerek’ ölmüştü: Birlikte olduğu erkeğe indirimsiz müebbet hapsi verildi!

İzmit’te 2021 senesinde meydana gelen olayda binanın 5’inci katında oturan Nefes Balkan ile Tunahan Türker arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Nefes Balkan, 5’inci kattaki evin penceresinden beton zemine düştü. Hastaneye kaldırılan Balkan, yaşamını yitirdi, Tunahan Türker de gözaltına alındı. 

Polisin yaptığı inceleme sonucu evde bazı eşyaların hasar gördüğü belirlenince arbede yaşanmış olabileceği ihtimali üzerinde duruldu. Adliyeye sevk edilen Türker, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Nefes Balkan’ın ölümüyle ilgili Tunahan Türker’in yargılanmasına, bugün Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşma salonunda tutuklu sanık Tunahan Türker, hayatını kaybeden Nefes Balkan’ın ailesi ve arkadaşları ile avukatlar hazır bulundu.

İNDİRİM VERİLMEDİ

Duruşmada sanık Tunahan Türker’in cezaevinden yazdığı ve Nefes Balkan’ın 80 kilogram olması sebebiyle tek başına balkondan atamayacağı yönündeki savunması okunarak, tartışıldı. Balkan’ın ailesinin avukatları, savunmaya itibar edilmemesi gerektiğini ve indirim uygulanmaksızın ceza verilmesini talep etti. Karar öncesinde son sözü sorulan sanık Tunahan Türker ise, “Ben üzerime atılı suçları yapmışsam, Allah da bana aynısını yaşatsın. Ancak böyle birşey yaşatmadıysam kendileri yaşasın. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Son savunmaların alınmasının ardından duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, daha sonra kararını açıkladı. Mahkeme, tarafların savunmaları, tanık ifadeleri ve toplanan deliller ışığında sanık Tunahan Türker’in Nefes Balkan’a karşı kasten öldürme suçunu işlediğine kanaat getirerek, indirim yapılmaksızın müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar