Salı, Ekim 3, 2023
Google search engine
Ana SayfaBilim ve TeknolojiAtakan TAŞUR; Dijital Marketing Hakkında Yanlış Bilinenler.

Atakan TAŞUR; Dijital Marketing Hakkında Yanlış Bilinenler.

BHS Group Medya Kurucu Başkanı Atakan TAŞUR;  Dijital marketing kavramını tam olarak anlayabilmek için, dijital marketing‘e nelerin dahil olup olmadığını internet kullanıcılarına aktardı.

Yazılı basın, radyo, televizyon ve billboardlar gibi geleneksel pazarlama kanalları, dijital pazarlamanın bir parçası kesinlikle değildir. Bu araçlar uzun bir dönem boyunca etkili ve başarılı olduğunu inkar edemeyiz ancak artık dijital iletişim çağında verimliliğini büyük ölçüde maalesef kaybetmişlerdir.

Bilindik pazarlama kanallarının en büyük sıkıntısı, gerçek zamanlı geri dönüş imkanına sahip olmaması ve sadece tek taraflı iletişime olanak vermesidir. Eski yöntemler sınıfta kaldı pazarlama, daima iki taraflı olan bir iletişim niteliğindedir. Fakat maalesef geleneksel pazarlama kanalları, müşteri ve markalar arasında bu çift taraflı diyalog konusunda maalesef sınıfta kalmış bulunuyorlar.İnternet ve sosyal medyanın anlık geri dönüş sağlayan “gerçek zamanlı” dinamik yapıya sahip olması ve  geleneksel pazarlama kanallarını geri plana iten en önemli nedenlerden birisi olduğu inkar edilemez. Geleneksel pazarlama komple izlenimler üzerine odaklanmışken, dijital pazarlama kullanıcılara deneyim olanağı oluşturmayı hedeflemektedir. Dijital Pazarlama Kanalları Nelerdir ? Geniş kapsamda incelersek, internet, dijital pazarlamanın tabi ki merkezi konumunda bulunuyor.Marka ve reklam veren işletmelere, kampanyalarını müşterilerine ulaştırabilecekleri web siteleri ve e-mail gibi uygulamalar sunarak seçeneklerini çoğaltmaktadır. Akıllı telefonlar ve tabletlerin hayatımızın her alanını sarmasıyla birlikte mobil platformlar, dijital marketing kanalları arasında hızlı bir biçimde kabul görmüş ve önümüzde ki zamanlarda yerini daha da sağlamlaştıracak gibi görünüyor.

Sosyal Medya Ve Dijital Pazarlama

Son olarak, sosyal medya olarak adlandırılan sosyal ağ ve platformların dijital marketing üzerindeki etkisinden bahsetmemek tabi ki olmaz. Amiral gemisi diye tabir ettiğimiz Facebook, Twitter instgram ve Linkedin olan sosyal ağlar, gün geçtikçe aktif kullanıcı sayılarını katlanarak artırıyor ve insanlarla birebir etkileşim kurmak isteyen markaların öncelikli tercihleri arasında yerini almış vaziyette.

Dijital çağ olarak adlandırılan 21. yüzyıl, pazarlama ve marketing kavramını kendine adapte etmiş durumda. Bu süreçte dijital marketing, markaların mutlaka kullanması gereken en önemli yöntemlerin başında geliyor.Hatta en önemlisi demeliyiz.

En Son Okunanlar
- Advertisment -
Google search engine

En Çok Okunanlar