Ana SayfaMagazinAşil tendonu kopan Survivor Merve Aydın'ın sağlık durumu

Aşil tendonu kopan Survivor Merve Aydın’ın sağlık durumu

‘Survivor 2022 All Star’ yarışmasında ünlüler ve gönüllüler, 5 Mayıs Perşembe akşamı haftanın ilk dokunulmazlık mücadelesinde karşı karşıya geldi. Oyun sırasında Merve Aydın’ın aşil tendonu koptu ve bu durum yarışmacıları derinden etkiledi. Yarışmaya veda eden Aydın’ı ilk ziyaret eden programın sunucusu Murat Ceylan oldu.

TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı Survivor, 5 Mayıs Perşembe akşamı 96’ncı bölümüyle ekranlara geldi. Dokunulmazlık heyecanı yaşanan gecede, iki takım da yeni bir ismi adadan göndermemek için kıran kırana performans sergiledi.

MERVE AYDIN HASTANEYE KALDIRILDI

Nefes kesen mücadele sırasında Nisa ile eşleşen Merve Aydın, parkurda yaptığı ters bir hareket sonrasında bir anda yere yığıldı ve ‘Aşilim koptu’ diye çığlıklar atmaya başladı. İki takımdan da yarışmacılar Aydın’ın yanına koştu. Doktorların müdahalesi sırasında ise Merve’nin yanı sıra diğer yarışmacılar da gözyaşları içinde kaldı.

DOKTOR AÇIKLADI: AŞİLİNDE BİR KOPMA VAR EVET

Survivor Merve acı içinde, ”Anne sana söz verdim!” şeklinde sözler sarf etti. Doktor Serhad Ömercikoğlu, Merve’ye, ”Aşilinde bir kopma var evet” dedi ve yarışmacı tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Aşil tendonu kopan Survivor Merve Aydının sağlık durumu

“O DURUMDA BİLE ‘OYUNU KAZANIN’ DEDİ”

Merve Aydın’ın takım arkadaşlarından Batuhan, çok derinden bir acı hissettiğini belirterek “O durumda bile bana ‘Oyunu kazanın’ dedi. Ne oyunu! Gerçekten ağlamamak elde değil”  ifadelerini kullandı.

Survivor'da olaylı konsey!

“MERVE İÇİN SURVIVOR MACERASI SONA ERDİ”

Acun Ilıcalı konseyde yaptığı  açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kendisi ile uzun bir süre görüştüm. Çok talihsiz bir olay yaşandı. Hiçbirimizin aklından geçmeyen bu sakatlık belasının yarışmacılara ne kadar darbeler vurabileceğini gösteren bir olay. Merve’nin durumu ile ilgili bilgi vereceğim. Tarihi bir oyun, tarihi galibiyet. Kendisi ile uzun bir sürek konuşurken bir ağabeyi olarak ona bazı tavsiyelerde bulundum. Gözyaşları ile başlayan konuşmada bıraktığım son nokta iyi bir nokta oldu. Merve’nin yaşadığı ağır bir sakatlık. Canımızdan, sağlığımızdan daha değerlisi yok. Bu sakatlıkların en olumlu tarafı 1-2 ay sonra sağlığa kavuşulabilmesi. Sevgili Merve ile ilgili verebileceğim bilgi, Merve için Survivor macerası sona erdi. Bunu tahmin ettiğinizi biliyorum ama ‘Bir mucize var mı?’ diye soruyorsanız böyle bir şey olmadı. Devam etme şansının olmadığı net olarak gözüküyor.”

Survivor'da ikinci eleme adayı belli oldu!

“BİR KÖTÜ HABERİM DAHA VAR” DİYEREK ŞOKE EDEN GELİŞMEYİ DUYURDU

Acun Ilıcalı, “Bir kötü haberim daha var. Gönüllüler takımından Parviz gözetim altındaydı. Çok garip bir şekilde sorunu aşildi. Doktorumuz kalıcı hasar olması durumundan dolayı yarışmaya devam edemeyeceğini söyledi. Parviz, Survivor All Star’a devam edemeyecek” şeklinde konuştu.

Aşil tendonu kopan Survivor Merve Aydının sağlık durumu

MURAT CEYLAN ZİYARETE GİTTİ

Yarışmaya veda eden Merve Aydın’ı ilk olarak Survivor’ın sunucusu Murat Ceylan ziyaret etti. Hastaneye ‘geçmiş olsun’a giden Ceylan paylaştığı fotoğrafın altına, “Büyük bir şansızlık, çok üzüldüm böyle bir veda olmamalıydı. Emeğin ve tüm çaban için teşekkürler Mervem! En hızlı şekilde iyileşmen dileğiyle” mesajını düştü.

Aşil tendonu kopan Survivor Merve Aydının sağlık durumu
Merve Aydın'ın acı günü

AŞİL TENDONU NEDİR?

Aşil tendonu yaklaşık olarak 6 cm genişliğinde olan kaygan görünümlü bir doku olarak ifade edilmektedir. Aşil tendonu insan vücudunda baldırın arka bölümünde yer alan bir kas grubu olarak bilinmektedir. Aşil tendonu topukta yer alan kemiği baldıra bağlayan bir tendon olarak ifade edilmektedir. Aşil tendonu insan vücudundaki en kuvvetli olan tendon olmakla beraber Aşil tendonu adı da çok eskilere dayanmaktadır.

Aşil tendonu koşu yapan bir insanın koşma hızını arttırması ile meydana gelebildiği gibi topuğu çok yüksek olan bir ayakkabı giyilmesi ile de görülebilmektedir. Aşil tendonu kasları kemiklere bağlayarak iskelet sistemini dışardan gelecek darbe ve yaralanmalara karşı korumaktadır. Kas ve kemiklerden meydana gelen aşil tendonu fazla baskı ve zorlamaya maruz bırakılırsa zedelenmeler ve hatta kopmalar meydana gelebilmektedir. Aşil tendonu riskini azaltmak için baldırları kuvvetlendiren hareketler yapılmalı, ortopedik ayakkabılar tercih edilmeli, bacak kaslarını geliştiren egzersizler yapılmalı, sert ve ani hareketlerden uzak durulmalı ve günlük yapılan işlerden sonra ayak ve bacakların belli bir süre dinlendirilmesi gerekmektedir.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM