Ana SayfaMagazinAngelina Jolie'nin eski şirketinden Brad Pitt'e milyonlarca dolarlık dava!

Angelina Jolie’nin eski şirketinden Brad Pitt’e milyonlarca dolarlık dava!

Dünyaca ünlü ABD’li aktör Brad Pitt ile eski eşi Angelina Jolie arasında sular durulmuyor. Fransız Şatosu Miraval’ın şarap bağları yüzünden geçtiğimiz aylarda karşı karşıya gelen ikiliden Jolie’nin eski şirketi Pitt’e karşı milyonlarca dolarlık bir dava açtı. Dava belgelerinde yer alan iddialar ise dikkat çekti.

Bir zamanlar sadece Hollywood’da değil tüm dünyada “aşkın simgesi” olarak görülen ve o dönemde “Brangelina” diye anılan Angelina Jolie ile Brad Pitt, Miraval Şatosu yüzünden geçtiğimiz aylarda karşı karşıya geldi. Pitt, geçtiğimiz aylarda şatonun şarap bağlarının yarısını bilgisi dışında sattığını iddia ederek eski eşi Jolie’nin jüri tarafından yargılanmasını istedi.

Aktör tarafından 3 Haziran Cuma günü Kaliforniya Yüksek Mahkemesi’nde sunulan bir şikayette şu ifadeler yer aldı:

Pitt ve Jolie burayı çocuklarıyla paylaşmak için bir ev, ve bir aile işletmesi olarak satın aldı. Miraval’deki haklarını bir diğerinin rızası olmadan asla satmayacakları konusunda da anlaştılar. Çift, çocuklarıyla birlikte tatillerini Miraval’de geçirdiler ve 2014’te orada evlendiler.

Angelina Jolienin eski şirketinden Brad Pitte milyonlarca dolarlık dava

“JOLIE’NİN KATKISI OLMADI”

Dosya, “Bağ, Pitt’in tutkusu haline geldi; ve Pitt’in yönetimindeki Miraval, milyonlarca dolarlık küresel bir işletmeye ve dünyanın en saygın şarap üreticilerinden birine dönüştüğü için bu kârlı bir tutkuydu” diye devam etti.

Pitt’in avukatları, kendisinin yönetiminde multimilyon dolarlık uluslararası bir başarı hikayesine dönen şarap yetiştiriciliği işine Angelina Jolie’nin ise hiçbir katkısının olmadığını savundu.

'Brad Pitt tekrar çalışmayacağı oyuncuların listesini tutuyor' iddiası!

Belgelere göre, Ekim 2021’de Jolie, hissesini aktörün “Miraval’ın kontrolünü ele geçirmeye kararlı, düşman bir üçüncü taraf” olarak tanımladığı Tenute del Mondo’ya sattı. Mondo, dolaylı olarak Yuri Shefler’in kontrolü altında. Stoli Grubu’nu kontrol eden ve bir Rus votkası markasının sahibi olan milyarder Shefler ise, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından boykot çağrılarıyla karşı karşıya kaldı.

“JOLIE BUNU ÖNGÖRMÜŞTÜ”

Mahkeme dosyasında Pitt, aktrisi büyüyen işine zarar vermek amacıyla “kendisini kasten karanlıkta tutmak ve sözleşmeden doğan haklarını bilerek ihlal etmekle” suçladı.

Angelina Jolienin eski şirketinden Brad Pitte milyonlarca dolarlık dava

Pitt, Jolie’nin Shefler’ın işin kontrolünü ele geçirmeye çalışacağını tahmin ettiğini de iddia etti. Şikayette, “Jolie’nin öngördüğü gibi, tam olarak Shefler’in yaptığı şey bu” ifadeleri kullanıldı:

Jolie’nin Miraval’daki payını elde ettiğini iddia ettiğinden beri Shefler; şarap işinde düşmanca bir devralma başlattı, Miraval’in operasyonlarını istikrarsızlaştırdı ve rakip girişiminin yararına, Miraval’in gizli ve özel bilgilerine erişim istedi.

“ORTAKLIK KURMAK ZORUNDA BIRAKTI”

Mahkemeye sunulan resmi belgelere göre, Jolie’nin hisselerini Rus bir oligarka satma kararının Pitt’i “zehirli ilişkiler ağı içindeki kötü niyetli bir yabancıyla” ortaklık kurmak zorunda bıraktığı savunuldu.

Angelina Jolie ile Brad Pitt arasındaki şiddet davasında yeni detaylar!

250 MİLYON DOLARLIK DAVA

Tüm bunların ardından Angelina Jolie’nin eski şirketi, şarap işlerini ondan çaldığı iddiasıyla Brad Pitt’e 250 milyon dolarlık dava açtı. Pitt, Jolie’ye Fransız şatosu ve şarap markası Miraval Şatosu’ndaki hissesini yasadışı bir şekilde sattığını iddia ederek dava açtıktan sonra, Nouvel LLC tarafından bugün yapılan bir şikayet ile davaya yasal bir cevap vermiş oldu.

DailyMail’de yer alan habere göre; Jolie, şirketi Nouvel aracılığıyla şarap şirketindeki hisselerini elinde tutuyordu, ancak bu hisseleri geçen yıl içecek devi Stoli’ye sattı.

Angelina Jolienin eski şirketinden Brad Pitte milyonlarca dolarlık dava

DİKKAT ÇEKEN İDDİALAR

Nouvel’in iddiaları, Pitt’in ortak işletmelerindeki mal varlıklarını arkadaşlarına ve diğer şirketlere ‘gizli bir şekilde taşımaya’ çalıştığı, 1 milyon dolar değerinde bir yüzme havuzu ve bir kayıt stüdyosu olmak üzere ‘gösterişli projelere’ milyonlarca dolar para harcadığı ve şirketin ticari markalarının yarısını bir arkadaşına ücretsiz olarak verdiği yönünde.

Jolie’nin eski şirketi, Pitt’in sözde planının, Jolie’nin Miraval Şatosu’nun ‘on milyonlarca dolarlık kârının bir kuruşunu bile göremeyeceği’ anlamına geldiğini iddia ediyor:

Boşanma ve velayet davalarına misilleme olarak Pitt, Miraval Şatosu’nun kontrolünü ele geçirmek ve şirketin varlıklarına kendisinin, kendi şirketlerinin ve arkadaşlarının menfaati için el koymak adına çok yönlü, yıllarca süren bir kampanya başlattı. Kendisini şatonun gerçek sahibi olarak göstermeye çalışmasındaki iki amacı, Jolie’nin şirketi Nouvel’in değerini düşürmek ve Miraval’ın tek sahipliğini elde etmekti.

Angelina Jolienin eski şirketinden Brad Pitte milyonlarca dolarlık dava

ORTAKLARINA DA SUÇ DUYURUSU

Nouvel’in belgelerinde, ‘Angelina Jolie’nin 2016’da boşanma davası açmasından bu yana Brad Pitt ona karşı kindar bir savaş yürütüyor’ iddiasında da bulunuldu.

Dava dosyasına göre ayrıca Nouvel, Miraval’ın varlıklarını kötü niyetle, şirketin çıkarlarına aykırı olduğunu bildikleri bir kullanıma soktukları için Pitt’in ortakları Gary Bradbury ve Ronald Venturini hakkında da Fransa’da suç duyurusunda bulundu.

İşte ünlü isimlerin aşk dövmeleri

Brad Pitt yeni filminin galasına etekle gitti!

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM