Ana SayfaMagazinAna de Armas: Marilyn Monroe'nun mezarına gidip izin istedik!

Ana de Armas: Marilyn Monroe’nun mezarına gidip izin istedik!

Daha önce rol aldığı ‘Knock Knock’, ‘James Bond’ ve ‘Knives Out’ gibi yapımlarla ün kazanan Ana de Armas, şimdilerde Hollywood ikonu Marilyn Monroe’ya hayat verdiği ‘Blonde’ filmiyle gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde Venedik Film Festivali’ndeki gösterim sonrası dakikalarca ayakta alkışlanan ve Monroe’nun hayaletinin film setinde yanlarında olduğunu söyleyen Armas; son olarak ‘Blonde’ı çekmek için Hollywood yıldızının mezarına gidip izin istediklerini açıkladı.

34 yaşındaki Kübalı aktris Ana de Armas; yapımcılığını Brad Pitt’in üstlendiği ve başrollerini Adrien Brody ile paylaştığı, 28 Eylül’de dijital bir platformda yayınlanacak olan ‘Blonde (Sarışın)’ adlı Marilyn Monroe biyografisindeki rolüyle büyük ilgi görmüştü. Geçtiğimiz günlerde Venedik Film Festivali’nde gösterilen film, 14 dakika boyunca ayakta alkışlanarak bir rekora imza atmış; alkışlanırken duygusal anlar yaşayan güzel oyuncu, göz yaşlarına hakim olamamıştı.

Ana de Armas: Marilyn Monroenun mezarına gidip izin istedik

“HEPİMİZ ONU HİSSETTİK”

Festivalde boy gösteren Ana de Armas; performansıyla olduğu kadar, Hollywood ikonu Marilyn Monroe’yu canlandırdığı filmde ünlü yıldızın ruhunun oyuncu kadrosuna ‘musallat’ olduğuna inandığını açıklamasıyla da adından söz ettirmişti.

Page Six’te yer alan habere göre; Venedik Film Festivali’nde basın mensuplarıyla konuşan aktris, Monroe’nun ruhuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Sanırım mutluydu. Ayrıca bazen duvardan aşağı bir şeyler fırlatırdı ve yapılan bir şeyden hoşlanmadığında sinirlenirdi. Belki kulağa çok mistik geliyor, ama bu doğru. Hepimiz onu hissettik.

Ana de Armas'ın filmleri aratmayan hayatı!

“MARILYN BİZİMLEYDİ”

Ünlü isim, Hollywood yıldızının hayaletinin her zaman yakınlarda olduğuna inandığını ekleyerek, “Bize çok yakın olduğuna gerçekten inanıyorum. O bizimleydi” şeklinde konuşmuştu. Filmin yönetmeni Andrew Dominik de Armas’a katılarak; “Kesinlikle bir seans gibiydi” demiş ve Marilyn’in varlığını hissettiğini kabul etmişti.

İşleri daha da ürkütücü yapan ise; filmin bazı sahnelerinin, Monroe’nun akıl hastası annesiyle birlikte yaşadığı aynı dairede çekilmiş olmasıydı. Ayrıca ölüm sahnesi de, 1926’da dünyaya gelen yıldızın 1962 yılında trajik bir şekilde hayata veda ettiği odada çekilmişti.

Ana de Armas: Marilyn Monroenun mezarına gidip izin istedik

“TEK DÜŞÜNDÜĞÜM OYDU”

Ana de Armas, rolü oynaması için kendisine teklif geldiğinde Marilyn hakkında çok az şey bildiğini, ancak filme hazırlanırken onun hakkında bilgi sahibi olduğunu daha önce kabul etmişti:

Tek düşündüğüm oydu, hayalini kurduğum tek şey oydu, hakkında konuşabildiğim tek şey oydu. Marilyn yanımdaydı ve çok güzeldi.

'Oynadığım en zor rol!'

“İLK GÖRÜŞTE AŞIK OLMAK GİBİYDİ”

Güçlü bir Küba aksanı olan ünlü isim, Monroe gibi konuşabilmek için bir vokal koçu bile kullanmıştı. Filmin yönetmeni Dominick ise, başından beri de Armas’ın bu rol için doğru kişi olduğunu bildiğini söyleyerek; “Marilyn’i oynaması gereken kişini Ana olduğunu onu televizyonda gördüğüm andan beri biliyordum. Sanki ilk görüşte aşık olmak, doğru kişi kapıdan girdiğinde anlamak gibiydi” demişti.

Ana de Armas: Marilyn Monroenun mezarına gidip izin istedik

“MARILYN’IN MEZARINI ZİYARET ETTİK”

Tüm bunların ardından AnOther Magazine’e konuşan Ana De Armas, ‘Blonde’ filminin ekibiyle birlikte efsane isim Marilyn Monroe’nun mezarını ziyaret ederek, hayatının hikayesini çekmek için izin istediğini açıkladı:

Büyük bir kart aldık ve ekipteki herkes ona bir mesaj yazdı. Sonra mezarlığa gittik ve kartı Marilyn’in mezarına bıraktık. Bu şekilde ondan izin istiyorduk…

“Herkes büyük bir sorumluluk hissetti” diyen aktris, sözlerine; “Hikayenin anlatacağımız tarafının fazlasıyla farkındaydık: Marilyn Monroe karakterinin arkasındaki kişi, Norma Jean’in hikayesi. O gerçekte kimdi?” şeklinde devam etti.

Ana de Armas: Marilyn Monroenun mezarına gidip izin istedik

MONROE’NUN HAYATINA ODAKLANIYOR

Joyce Carol Oates’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Blonde’, 50’li ve 60’lı yıllarda, sinema tarihinin en büyük ikonlarından biri olan ve henüz 36 yaşındayken aşırı doz uyuşturucu madde kullanımı yüzünden hayatını kaybeden Marilyn Monroe’nun hem özel, hem de kariyer hayatına odaklanıyor. Ana de Armas Marilyn Monroe’yu canlandırırken, Adrian Brody ise yıldızın eşi Arthur Miller’a hayat veriyor.

Marilyn Monroe reddedilmeseydi hayatta olabilirdi

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM