Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGündemAlmanya'da tren istasyonunda oklu saldırı! Ekipler aşırı sağcı olup olmadığını araştırıyor

Almanya’da tren istasyonunda oklu saldırı! Ekipler aşırı sağcı olup olmadığını araştırıyor

Almanya‘nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Peine tren istasyonunda 29 yaşındaki bir şahıs dehşet saçtı. Şahıs, tren bekleyen yolculara ok ile saldırdı.

Almanya'da tren istasyonunda oklu saldırı

OIayda 1 kişi yaralanırken, gözaltına alınan saldırganın üzerinden ok ve yayın yanı sıra bıçak da çıktı. Braunschweig polisinden yapılan açıklamada, saldırganın kıyafeti ve görünüşünden dolayı saldırının aşırı sağcı motivasyonla yapıldığı olasılığının dışlanamayacağı aktarılan açıklamada, psikolojik sorunları olduğu emarelerini de taşıdığı belirtti. Açıklamada, saldırıda yaralanan ve hayati tehlikesi bulunmayan 22 yaşındaki bir kişinin hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Almanya'da tren istasyonunda oklu saldırı

Aşağı Saksyona İçişleri Bakanı Daniela Behrens de yaptığı açıklamada, saldırıda özelikle yabancı düşmanı ipuçlarının bulunup bulunmadığının araştırıldığı bilgisini paylaşarak, saldırının tüm yönleriyle araştırılması ve bu korkakça eylemin arka planının aydınlatılması gerektiğini ifade etti.

Almanya'da tren istasyonunda oklu saldırı

Behrens, polisin kararlı müdahalesiyle daha fazla kişinin zarar görmediğini belirterek, kısa sürede faili gözaltına alan polise teşekkür etti. Öte yandan Braunschweiger Zeitung gazetesinin haberinde saldırganın aşırı sağcı bir rock grubunun tişörtünü giydiği kaydedildi.

Kaynak: AA / Erbil BaşayDünya

Aşağı Saksonya Almanya Dünya Güncel Haberler

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar