Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaGündemAli Koç'tan genel kurul açıklaması

Ali Koç’tan genel kurul açıklaması

Fenerbahçe Kulübü 2022 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı gerçekleştiriliyor.

Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulunuyor.

İşte Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar:

“Bugünkü toplantıdan alınacak çok mesaj var. Verilecek çok da mesaj var. Bu mesajları nasıl kullanacağız? Önemli olan bu. Düzen bugün biraz karmaşık oldu. Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar karar aldı, bir 40 kişi daha konuşacak. Onları da dinlemek için sabırsızlanıyorum.

“SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜRDÜM”

Metin Sipahioğlu, Fenerbahçe’nin menfaatleri için düşünen biri. Kendisi rakamları açıklamış, eski başkan da açıklama yapmış. Altın bulsanız, Samandıra’dan petrol çıksa… Futbolda başarı yoksa, hiçbir şeyin kıymeti yok. Ben de sizin tarafınızda olsam, sizinle aynı düşüncelerde olurdum.

“YÜZDE 300 ZAM NEREDEN ÇIKTI BİLMİYORUM”

3 Haziran 2018’den bu yana olumsuzluklar yaşadık. 3 Haziran 2018, Euro 4.53… 17 Haziran 2023, Euro yüzde 471, Türk Lirası gerilemiş. Bu satın alma gücümüz gerilemiş demek. Kur inanılmaz arttı. Futbolda vergiler arttı. Bilet, kombine gelir kaynakları en önemli gelirimiz. Yüzde 300 zam nereden çıktı bilemiyorum. Yüzde 300 diye bir zam yok. Diğer kulüpler gibi biz de zam yapmak zorundayız.

“İHALEYE FESAT KARIŞTI DENECEK SEVİYEDE”

TFF ihaleye fesat karıştırdı denecek seviyede, naklen yayın geliri anlaşması değişti. Yayıncı kuruluşa kızmıyorum. 41 milyon dolar alan Fenerbahçe, 10-12 milyon dolar civarında yayın geliri alıyor.

“UEFA BİLE BUNU ANLAMIYOR”

Borcumuz euro bazında 612 milyondan 386 milyona düştü. TL bazında ise 3.2 milyardan 7.7 milyara çıktı. UEFA bile bunu anlamakta güçlük çekiyor. Euro’da bu kadar büyük düşüş, öbür tarafta bu kadar çıkış. Çünkü faiz devamlı işliyor.

“PARMAK SALLAMA OLAYI, ÜZÜLDÜM”

“Bir arkadaşımız çıktı, parmak sallama olayını söyledi. En üzüldüğüm olay bugün. 10 saniyelik video, öncesini ve sonrasını bilmeden yaptığınız yorumlar beni üzmüştür. İşler ne kadar gergin olursa olsun, aleyhte tezahürat olacak diye son futbolcumuz sahayı terk edene kadar içeri kaçmayan, taraftardan uzak olmayan, sokakta da taraftarla olan bir insanım. 2-3 tane olumsuz örneğiniz varsa, 100’lerce 1000’lerce olumlu örnek veririm. Sosyal medya pompalamasıyla, bir sürü konuda bu yorumların yapılmasına sebep verilmektedir.

“DÜNYADA KAÇ KULÜP TERÖR ÖRGÜTÜ SALDIRISINA UĞRAMIŞ”

2006 yılında oynanan Denizli maçı, kurgulunan maç, kurgulanan lig… Bugünün dünyasında nerede oynanırsa oynansın o maç bitirilmezdi. Dünyada bir takım söyleyin, 6 senede 2 kere şampiyonluğu son maçta kaybetmiş. Dünyada kaç kulüp var ki ülkesini hedef almış terör örgütü saldırısına uğramış. 2012’de son maç, şampiyonluk gidiyor. Maç önü ve maç sonunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kolluk kuvvetleri maç başlamadan taraftarımızı hedef alıyor.  4 Nisan 2015, otobüsümüzün kurşunlanması. Dünyada kaç kulüp, deplasmana giderken saldırıya uğramış. TFF’ye inşallah bir daha saldırı olmaz ancak bir sonraki gün yakalandı failleri.

“SİYASİ SLOGANLAR ATILDI”

Kayserispor deplasmanında taraftar yasağı yedik. Hepiniz neden olduğunu gördünüz. Ondan önceki maç yanılmıyorsam Kasımpaşa’ydı, stadyumumuzda siyasi sloganlar atıldı. Ertesi gün Beşiktaş maçında da aynısı yaşandı. Yasak sadece Fenerbahçe’ye geldi. Neden sadece Fenerbahçe’ye geldi? Neden Fenerbahçe, Kayserispor deplasmanına giderse ülkede kaos yaratılacak diye mahkeme kağıtlarına girdi?

“ÇÖZÜM GEREKİYOR”

28 şampiyonluk başvurusu üzerine geldiğimiz günden beri üstünde çalışıyoruz. 6 Mart 2021’de başvurular yapılmış. 6 mektup, 7 dilekçe… Aradan 2 sene 3 ay geçmiş. Biz sahaya 5 yıldızla çıkınca konu oluyor. Bunun sebebi kurallara isyan etmek değil, bu işin olumlu ve olumsuz bir şekilde çözüme gitmemesine olan tepkimizdir.

“NEDEN HEP FENERBAHÇE ALEYHİNE OLUYOR”

Neden futbolun paydaşlarının yıllarca konuştuğu hakem hataları, neden hiç Fenerbahçe lehine olmuyor? Neden hep Fenerbahçe aleyhine oluyor? Bunları bir düşünün! Aziz Yıldırım, Ali Koç, gelecek diğer başkanlar… Bunları bugünkü yönetimle alakalı görüyorsanız, diyecek bir şeyim yok. Başarı istiyorsak, Fenerbahçe’nin haklarını hep beraber korumalıyız.

GENEL KURUL AÇIKLAMASI

Aday çıkmayacak bir ortamda genel kurula gitmek, önümüzdeki sezonun bütün yapılanmasını ve planlamasını riske edecek bir durum. Bunu 3 yaşındaki çocuk bile anlar. Değişim isteyenler arkadaşlar neden bir aday çıkmıyor? Fenerbahçe kötü giderken, lokantalarda eğlenenlere sesleniyorum! Çıkartın bir aday! İçinde bulunduğumuz durumdan acı çekiyoruz. Biz bilerek mi yapıyoruz!”

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar