Ana SayfaMagazinAleyna Tilki’nin evine girmeye çalışan saplantılı hayranı hakim karşısında!

Aleyna Tilki’nin evine girmeye çalışan saplantılı hayranı hakim karşısında!

Şarkıcı Aleyna Tilki’nin ikamet ettiği siteye dikenli tellerden atlayarak giren ve dairenin önünde bekleyen hayranının, iki suçtan dört yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına başlandı. Üünlü popçu ile sosyal medya üzerinden 1.5 yıl boyunca konuştuklarını öne süren sanık, “Hatta benden çiçek istediği için kendisine üç defa çiçek gönderdim. Olay günü de kendisiyle yüz yüze görüşebilmek için evine gitmiştim” dedi.

Aleyna Tilki’nin Üsküdar’da ikamet ettiği siteye 29 Aralık 2021 tarihinde izinsiz şekilde dikenli tellerden atlayarak giren saplantılı hayranı Muhammed Erkam A. (25), ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘Konut dokunulmazlığının ihlali’ suçlarından dört yıla kadar hapis talebiyle hakim karşısına çıktı. Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Muhammed Erkam A. katılırken, müşteki Aleyna Tilki ve avukatı gelmedi.

“HERHANGİ BİR HASTALIĞIM YOK”

Duruşmada savunma yapan sanık, “Pişmanım. Tellerden aşarak girdim, güvenlikler görmedi. Daha önce güvenlikten geçmiştim, Aleyna beni tanımadığını söylemişti. Herhangi bir hastalığım yok” dedi. Aleyna Tilki ile daha önceden tanıştıklarını öne süren sanık, “Instagramdan tanıştık, konuşmaya başladık” şeklinde konuştu.

Aleyna Tilki’nin evine girmeye çalışan saplantılı hayranı hakim karşısında

“KENDİSİYLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞEBİLMEK İÇİN EVİNE GİTMİŞTİM”

Sanık, “Aleyna Tilki ile konuşmamız yaklaşık 1.5 yıl devam etti. Beni yetenekli bulduğu için piyasaya sürmeye çalıştı. Konuşmayı ben kestim. Hatta benden çiçek istediği için kendisine üç defa çiçek gönderdim. Bunlardan birini kabul edip, diğerlerini etmemişti. Hatta bana ‘Artık göndermene gerek yok’ dedi. Olay tarihinde kendisiyle yüz yüze görüşebilmek için evine gitmiştim. Ancak onu tanıdığıma kapıdaki güvenlikler ikna olmadığı için dikenli tellerin bulunduğu duvardan geçerek siteye girmem gerekti. Sonra binayı buldum, oturdukları yerde ışıkların yandığını görünce kapıyı çaldım. Kapı açılmayınca emin olmak için karşı dairenin kapısını çalıp, Aleyna Tilki’nin nerede oturduğunu sordum. O da karşı daireyi gösterdi ve şüphelenerek güvenliklere haber vermiş” ifadelerini kullandı.

Rapçi Uzi ile aşk mı yaşıyor?

“OLAY TARİHİNDREN SONRA TELEFONUMU KIRIP ATTIM”

Komşunun karşı daireyi göstermesi üzerine müştekinin kapısını yeniden çaldığını anlatan sanık, şöyle konuştu:

İçeriden seslerini duydum ama kapıyı açmaya çalışmadım. Kapı açılmadığı için içeri girmem söz konusu değildir. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Ayrıca telefondaki yazışmaları sizlere sunamıyorum çünkü telefonuma erişim sağlayabildikleri için bu yazışmaları silebiliyorlar. Bu sebeple olay tarihinden sonra telefonumu kırıp attım. O tarihten beri telefon kullanmıyorum. Aleyna Tilki ile ilişkimiz olduğunu ilk başta söylemek istememiştim. Bu nedenle ‘hayranıyım’ diye ifade vermiştim.

ADLİ TIP KURUMU’NA SEVK EDİLDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Muhammed Erkam A.’nın herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığını tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine ve rapor aldırılmasına karar verdi.

Aleyna Tilki’nin evine girmeye çalışan saplantılı hayranı hakim karşısında

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Muhammed Erkam A.’nın, Aleyna Tilki’nin annesi Havva Öztel ile birlikte ikamet ettiği siteye dikenli tellerden atlayarak girdiği, şarkıcının oturduğu dairenin önünde beklediği sırada uyuyakaldığı ve polis ekiplerince yakalandığı anlatılıyor. İddianamede sanığın, ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘Konut dokunulmazlığının ihlali’ suçlarından toplamda 1 yıl 3 aydan 4 yıla kadar hapsi isteniyor.

'İlgi çekme merakı var'

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM