Alec Baldwin: Ailem beni hayatta tuttu

ABD’li oyuncu Alec Baldwin, Ekim 2021’de ‘Rust’ filminin çekimleri sırasında, elindeki kurusıkı tabancadan çıkan mermilerle görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne sebep olmuştu. Geçtiğimiz günlerde 8’inci kez baba olmanın mutluluğunu yaşayan Baldwin, sosyal medya hesabından çocuklarının fotoğrafını yayınladı ve ailesi için duygusal bir not yazdı.

Alec Baldwin (64) ile 2012 yılında dünyaevine giren 38 yaşındaki yoga eğitmeni Hilaria Baldwin’in, Ilaria Catalina Irena adını verdikleri 7’inci çocukları geçtiğimiz günlerde dünyaya gelmişti. Bu, aktörün Kim Basinger’la 1993’ten 2002’ye kadar süren evliliğinden dünyaya gelen kızı Ireland ile birlikte, toplamda 8’inci çocuğu olmuştu.

“GERÇEKLEŞEN KÜÇÜK HAYALİMİZ”

Yeni kucağına aldığı bebeğiyle çekilen bir videosunu Instagram hesabından yayınlayan Hilaria, paylaşımına şu mesajı yazmıştı:

O burada! Gerçekleşen küçük hayalimizle sizi tanıştırdığımız için çok heyecanlıyız: Ilaria Catalina Irena. O da, ben de mutlu ve sağlıklıyız. Baldwin kardeşler, günlerini Ilaria ile bağ kurarak ve onu evimize kabul ederek geçiriyorlar. Hepinizi çok seviyorum. Bu harika haberi sizlerle birlikte kutladığımız için çok mutluyuz.

Carmen (9), Rafael (7), Leonardo (6), Romeo (4), Eduardo (2) ve Lucia (1) isimlerini verdikleri 6 çocuğu bulunan ünlü çiftin duyurduğu bu mutlu habere, kısa sürede binlerce beğeni ve tebrik mesajları yağmıştı.

“YAŞAMA SEBEBİM”

Baldwin, 8’inci kez baba olmasının ardından 2.5 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabından peş peşe çocuklarının fotoğraflarını yayınlayarak, ailesi için duygusal bir not yazdı. Oyuncu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Bu çocuklar… Hepsi aynı hastanede, üçü aynı odada doğdu. Kalbim bu yıl bin kez kırıldı ve hayatımdaki şeyler bir daha asla aynı olmayabilir, birçok değişiklik geliyor. Ama ailem beni hayatta tuttu. Onlar benim yaşama sebebim.

NE OLMUŞTU?

Alec Baldwin, 2021 yılının ekim ayında yapımcısı ve oyuncusu olduğu ‘Rust’ filminin setinde ateşlediği bir silahla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne sebep olmuştu. Talihsiz olayın ardından soruşturma başlatılmış ve yaşananlar günlerce dünya gündeminde kalmıştı.

Baldwin, soruşturmanın ardından Şubat ayında açılan davanın sanıklarından biri olmuştu. New Mexico’daki sette meydana gelen olay sonrası Baldwin, aralşık ayında ilk defa verdiği röportajda, ABC televizyonunda, Hutchins’i öldüren kurşunu kendisinin sıktığını kabul etmediğini belirtmiş, “Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem” demişti.

HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNABİLİR

Son olarak yaşanan olayla ilgili konuşan Birinci Adli Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies, Hutchins’in ölümüne neden olan silahın ateşlenmesiyle bağlantılı olarak Alec Baldwin de dahil olmak üzere dört kişi hakkında suç duyurusunda bulunabileceğini açıkladı.