Perşembe, Eylül 28, 2023
Google search engine
Ana SayfaMagazinAkademisyen ve Sanatçı Sebahattin Sivrikaya’ya anlamlı ödül

Akademisyen ve Sanatçı Sebahattin Sivrikaya’ya anlamlı ödül

BHS Grup ile Türkiye-Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü tarafından İstanbul Şişli  Marriot Otelde  düzenlenen 5. Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri sahiplerini buldu.

Haber Global spikeri Emre Buga’nın sunduğu 5. Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri töreni, Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının söylenmesiyle başladı.

Törende  BHS  Medya Grubu kurucu başkanı Atakan Taşur yaptığı konuşmada; “Karabağ Zaferi
kutlamasıyla beraber amaçlarının, Türk dünyasına anlamlı bir proje sunarak dünya kamuoyuna bölünmez bütünlüğü duyurmak olduğunu“ dile getirdi. Taşur  ”Azerbaycan’da, Karabağ Savaşı’nda şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Türkiye-Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Koray Bozat ise, “Azerbaycan ile Türkiye’nin kadim kardeşliğini nasıl daha ileriye götürebiliriz?” düşüncesiyle ödül gecesini düzenlediklerini vurgulayarak, “Bu seneki organizasyonun amacı ve daha fazla önemi, yavru vatan Kıbrıs’ın da bu sene dahil olması. ‘Üç devlet bir millet’ anlayışıyla bu seneki organizasyonumuzu ve gecemizi düzenliyoruz. Çok mutluyuz.” dedi.

”3 devlet bir millet” şuuru altında  düzenlenen 5. Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi’ne siyaset,  spor, müzik, sinema, tiyatro, tv, kültür-sanat ,iş dünyası ve yazılı- görsel basın-medya .. 70 farklı kategoride  alanında başarılara imza atmış kişi ve kuruluşlara çeşitli dallarda ödülleri verildi.

 

“Akademisyen, Sanatçı, Kırgızistan- Türkiye Manas Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı  Öğr. Gör. Sebahattin Sivrikaya’ ya da  Azerbaycan  Kültür- Sanat Özel Başarı Ödülü verildi. Sebahattin Sivrikaya ödülünü Koray Bozat ve Atakan Taşur’un elinden aldı.”

 

Sebahattin Sivrikaya, ödülünü aldıktan sonra yaptığı  kısa bir konuşmada;  Kırgızistandan, Tanrı dağlarından, Issık Gölden, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinden selamlar getirdiğini, böylesine muhteşem bir törende bulunmaktan büyük heyecan  ve onur duyduğunu belirterek, Mehmet Emin Resulzade’nin “Bir Kere Kalkan Bayrak Bir Daha Yere İnmez” sözlerine  vurgu yaptı. Kendisini böylesine anlamlı bir ödüle layık gören  BHS Medya Grubu kurucu başkanı Atakan Taşur’a , Türkiye – Azerbaycan  Strateji ve Ekonomi Klubü  Genel Başkanı  Koray Bozat’a, ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. “Yaşasın Türkiye, Yaşasın Azerbaycan, Yaşasın Türk Dünyası” diye sözlerini tamamlayan Sebahattin Sivrikaya, konuşmasının ardından  davetlilere sözlerini  Kahramanmaraşlı şair  Celalettin Kurt’un yazdığı, arnjesini ve müzik yönetmenliğini   Manas üniversitesinde yol arkadaşı  Necip Yılgın’ın yaptığı, Karabağ Zaferinin 1. Yılı için hazırlamış olduğu     “Karabağ’a Selam” adlı bestesini davetlilerin huzurunda icra etti

Gece sonrası “Sektörün Yıldızları Dergisi” Genel Yayın Yönetmeni  Ali Gürdil tarafından Sebahattin Sivrikaya ile gerçekleştirilen  röportaj’a  Sektörün Yıldızları  Dergisinin 14. Sayısı olan Aralık 2022 sayısında 2 sayfa olarak  geniş yer verildi.

Uzun yıllardır  müzik ve sanat ile içiçe olan Sebahattin Sivrikaya,  Manas Üniversitesindeki çalışma hayatı içerisinde Azerbaycan Bakü’ de bir çok etkinliklere katıldı. Kırgızistan’ da   Azerbaycan’ın Bişkek Büyükelçiliğinin ve  Bişkek Azerbaycan halklar ansamblesinin çeşitli etkinliklerinin organizasyonunda konser ve gösterilerde sanat yönetmenliklerinde ve solist olarak icralarda bulundu. Karabağ Zaferinin 1. Yılı için Hazırlamış olduğu “Karabağ’a Selam ” ile sözleri Azerbaycanlı  ünlü şair Samet VURQUN’a ait olan  “Güle Güle”  adlı klibi youtube ve digıtal platformlarda yayınlanmaktadır.

En Son Okunanlar
- Advertisment -
Google search engine

En Çok Okunanlar