Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGündemAFAD'dan telefonlara mesaj gitti... Meteoroloji’den son dakika uyarısı: Bu akşam başlayacak!

AFAD’dan telefonlara mesaj gitti… Meteoroloji’den son dakika uyarısı: Bu akşam başlayacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bu akşam saatlerinden sonra Giresun çevreleri ile Trabzon’un batısında kuvvetli, Trabzon’un iç ve doğusu ile Rize ve Artvin’de yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Ayrıca bu gece saatlerinden itibaren Kocaeli, Bolu, Karabük ve Kastamonu’da kuvvetli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun kuzeybatısında yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

AFAD DA UYARDI: KUVVETLİ LODOS VE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji’nin ardından Sakarya Valiliği ve AFAD da yurttaşları peş peşe uyardı.

AFAD, cep telefonlarına uyarı mesajı yollayarak yurttaşlara kuvvetli lodos ve yağışa karşı dikkatli olma çağrısı yaptı.

Sakarya Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, ilimizde bugün gece saatlerinden itibaren yağışların, yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması tahmin edildiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar