2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Lionel Messi – Kylian Mbappe gerilimi

2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Lionel Messi - Kylian Mbappe gerilimi

Arjantin’in şampiyonluğu ile sonuçlanan 2022 FIFA Dünya Kupası’nın final maçında Lionel Messi ile Kylian Mbappe arasında yaşananlar dikkat çekti.

Katar’ın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nı, normal süresi 2-2, uzatma bölümü 3-3 sona eren finalde, Fransa’yı penaltı atışlarıyla yenen Arjantin kazandı. Tarihinde üçüncü kez Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin, 1986’dan sonra kupayı kazanarak 36 yıllık şampiyonluk özlemine son verdi.

MESSI VE MBAPPE GERGİNLİĞİ

Messi’nin finalin açılış golünü penaltıdan kaydetmesinin ardından maç yeniden başlamadan önce kendi yarı alanına geri dönerken PSG’deki takım arkadaşı Mbappe’ye doğru yumruğunu sıkıp sevinç yaptı. Mbappe’nin ise Messi’nin yaptığı bu hareketi fark ettiği kameraya yansırken sonradan kafasını başka tarafa çevirdiği dikkat çekti.

Fransız yıldız ise Lionel Messi’nin bu hareketine karşılık vermeyi ihmal etmedi. Fransa Milli Takımı’nın 10 numarası attığı penaltı golüyle geri dönüşün fitilini ateşlerken maçın yeniden başlaması için santraya doğru hareketlendi. Messi’nin kendisine doğru yaptığı sevinç gösterisini unutmayan Mbappe, Arjantinli süper yıldıza dönerek aynı hareketi yaptı. 

Önceki HaberAfganistan’daki Taliban yönetimi, halka açık şekilde 30 kişiyi kırbaçladı
Sonraki Haber2022 FIFA Dünya Kupası finali dünya basınında: ‘Messi, Maradona gibi ölümsüz’